КЗ "Лисичанський навчально-виховний заклад
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 -
Дошкільний навчальний заклад "Барвінок”

MENU
Главная » 2018 » Листопад » 22 » 21 листопада 2018 - День Гідності та Свободи
1:29 PM
21 листопада 2018 - День Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи

Свято встановлено від 13 листопада 2014 року на честь Помаранчевої революції та Революції гідності

21 листопада, українці відзначають одне з нових, але знакових свят в новітній історії України - День Гідності та Свободи.

Відзначається згідно з Указом Президента № 872 від 13 листопада 2014 року

«з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократи, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору...».

Свято встановлено на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року) і є своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначалося на честь Помаранчевої революції з 2005-го по 2011 роки 22 листопада.

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протести української громадськості у відповідь на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

З нагоди цього дня, 21 листопада, у Києві та інших населених пунктах пройдуть урочистості та меморіальні заходи за участю представників органів виконавчої влади, територіальних громад, народних депутатів, політичного корпусу, громадянського суспільства, насамперед учасників революційних подій в Україні у 2004, 2013-2014 роках, родин Героїв Небесної Сотні, учасників АТО на Донбасі, представників волонтерських рухів, а також духовенства.

Слоганом і темою відзначення Дня Гідності та Свободи у цьому році буде «Вільні творять майбутнє».

Просмотров: 36 | Добавил: shkola_3lis | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar

uCoz